Cennik usług


Wykopy pod szamba

Jeśli zbiornik ma być szczelny zasypanie zbiornika powinno się odbyć dopiero na drugi dzień, związane jest to z kosztami ale trudno, jeśli praca ma być wykonana zgodnie ze sztuką, jeśli w przyszłości chcemy wywozić szambiarką ścieki a nie wodę gruntową, trzeba dołożyć operatorowi 100 zł na dodatkowy przyjazd.

  • Koszt wykopania dołu pod zbiorniki na szambo o pojemności od 2m3 do 6m3 – 900zł
  • Koszt wykopania dołu pod zbiorniki na szambo o pojemności od 7m3 do 12m3 – 1000zł

Transport i wstawienie zbiornika do wykopu

Zbiornik betonowy na szambo możecie zamówić we własnym zakresie – polecamy producentów z gotowym przyłączem: ABC Szamba betonowe, ASP BetoneX. Zbiornik możemy również zamówić we własnym zakresie w tej samej cenie. Nie ma różnicy czy zakupicie zbiornik we własnym zakresie czy poprosicie o to nas. Pamiętajcie jednak że czasem kupując zbiornik przez naszą firmę możecie kupić szambo taniej a i uzyskać rabat na pozostałe usługi które będą do wykonania, posiadamy duże zniżki u powyższych producentów. Dobierając zbiornik nigdy nie należy się kierować ceną, znamy rynek, często te najtańsze firmy nie posiadają nawet wymaganej aprobaty ITB, zamiast za to reklamują się fikcyjnym certyfikatem unijnym który nie istnieje, a jeśli nawet istnieje to jest nic nie znaczącym dokumentem podczas odbioru budynku.

Jeśli zbiornik ma być szczelny – musi być odpowiednio wykonany i zabezpieczony, najtańszym producentom tego brakuje, wydawało by się że jest to tylko zwykły betonowy zbiornik na szambo? Otóż w momencie zawalenia się zbiornika pod naporem ziemi zdamy sobie sprawę że oszczędzając przy zakupie 200-300zł jesteśmy obecnie stratni dużo więcej, ponieważ tanie firmy to bardzo często firmy krzak, i gwarancja dla nich nie istnieje.

Podłączenie zbiornika do budynku

Jeśli zbiornik zostanie dostarczony przez polecane przez nas firmy: ABC Szamba betonowe lub BetoneX to koszt podłączenia rury wynosi 50zł, w zbiornikach wyżej wymienionych producentów znajdują się już gotowe przyłącza wykonane na etapie produkcji – to szczelne i pewne połączenia, jeśli jednak zbiornik dostarczycie Państwo we własnym zakresie bez gotowego przyłącza to koszt wykonania podłączenia na przejściu szczelnym wynosi 100zł za wykonanie otworu fi 160mm, obrobione specjalnym klejem CX5 zostanie przejście szczelne a nie tak jak często widzimy na zdjęciach obrobiona zostaje sama rura, która jest gładka i bardzo często się luzuje w spoinie i przepuszcza wodę.

Koszt wykopania rowu pod rurę doprowadzającą ścieki do zbiornika z odpowiednim spadkiem jak i rozłożenie rur kanalizacyjnych to wydatek rzędu 100zł z mb.

Instalacja do opróżniania szamba z poza posesji

Jesteśmy w stanie wykonać dla Państwa specjalną instalację w zbiorniku do opróżniania szamba przez wóz asenizacyjny wprost z drogi przed naszą posesją, nie musisz martwić się o trawnik czy też kostkę brukową, szambiarka nie musi wjeżdżać na Twoje podwórko aby wypompować szambo. Koszt instalacji w zbiorniku to 150zł, następnie łączymy zbiornik z szybkozłączką za pomocą rury PCV i rury elastycznej giętkiej zbrojonej, koszt podłączenia zbiornika z ogrodzeniem to 100zł za 1 metr bieżący – kwota obejmuje wykopanie rowu od zbiornika do planowanego ogrodzenia.

Montaż przewodowego systemu alarmowego poziomu szamba

Mieszkaj wygodnie – nie musisz stale myśleć o szambie, zaglądać do środka czy czasem nie jest już pełne – szanuj swój czas i doceń go – w kwocie 400zł podłączymy i uruchomimy alarmowy system przepełnienia zbiornika na szambo. W ofercie również sygnalizator GSM, który w w momencie napełnienia szamba wyśle powiadomienia SMS do nawet 5 odbiorców. Nie montujemy badziewia – producentem systemów jest firma HPD z Radzymina.